Tisková zpráva 2016

 

Vsetínský Gulášfest 2016

19. – 21. srpna

Pátek    12:00 – 24:00

Sobota  10:00 – 24:00

Neděle  10:00 – 20:00

Výstaviště u Sandriku

pořádá Vsetínská hudební společnost

 

Vsetínská hudební společnost letos korunuje v pořadí  již sedmého gulášového krále. V areálu u Sandriku se ve dnech 19. – 21. srpna uskuteční již tradiční Vsetínský Gulášfest. V sobotu 20. srpna tak proběhne již šestá soutěž ve vaření hovězího kotlíkového guláše a předání pomyslného žezla krále Vsetínského Gulášfestu.

 

Ještě než ale gurmánská slavnost v sobotu vypukne, ožije v pátek celý areál tradiční rockovou zábavou. Těšit se můžete na kapely Hattrick, Donor, oblíbený Stram a jedno překvapení hned na začátku. Celý Gulášfest letos odstartují a roztancují vsetínští OKdjs. V pátek samozřejmě nebude chybět guláš z kotle, který se svým týmem bude vařit hvězda ve svém oboru Karel Jurčík. Bude připravovat guláš jak hovězí tak zvěřinový a brány Gulášfestu se otevřou již na oběd.

 

Nezbytnou součástí letošního ročníku bude opět soutěž v kulinářském umění přihlášených kuchařů, kteří budou bojovat o putovní korunu a titul „Vsetínský gulášový král“.

Areál u Sandriku se v sobotu brzy ráno promění ve velkou polní kuchyni, kde bude probíhat soutěžní klání pod dohledem odborné poroty. V letošním roce poprvé může hlasovat i široká veřejnost a to prostřednictvím ankety na Facebooku. Vítěz ankety bude oceněn zvláštním uznáním. Slavnostní vyhlášení letošního krále a předání koruny z rukou vítěze šestého ročníku Martina Vlhy se uskuteční v sobotu v 15:00.

 

Vsetínská hudební společnost, která Vsetínský Gulášfest pořádá, chystá také letos bohatý doprovodný program. Na podiu se každý den vystřídají hudební tělesa nejrůznějších žánrů.

Těšit se tak můžete například na zlínský Pass, nadějného písničkáře PTAKUSTIKA, Tabáska & Partyju, pozvání přijala i zlínská formace Orange. Ve večerních hodinách odstartují koncerty revivalových kapel Robbie Williams Revival (Brno), Elán KontraBand (SK) a vsetínský Waťák.

 

Program v neděli bude rovněž pestrý po všech stránkách. Na své si přijdou milovníci guláše srnčího, jeleního, dančího a dalších. Nedělní program pořadatelé zvolili již tradičně, jako festival spřátelených kapel, kdy vystoupí Katka Mrlinová a Honza Ondrůšek,  NOCA, , dětská kapela Docela , Honza Žamboch a celý víkend zakončí Ležérně a vleže.

 

V areálu si na své přijdou i děti, pro které je nachystáno spoustu atrakcí, malování na obličej a cukrovinek. Letos gulášovou vývařovnu doplní i stánek s vynikajícími sýry z Holandska, trdelníky a další pochutiny k zakousnutí.

 

Stalo se již tradicí, že Vsetínský Gulášfest spolupracuje s  Nadačním fondem pro rozvoj vsetínské porodnice. I v letošním roce budou moci návštěvníci tento fond podpořit zakoupením drobných propagačních předmětů v areálu U Sandriku.

Po celý víkend se bude také prezentovat vsetínská Naděje, která poskytuje sociální služby pro dospělé lidi s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením. Klienti z Naděje chystají spoustu překvapení a dárečků pro milovníky guláše a dobré zábavy.

 

Akci moderuje Honza Gottfried